WARSZTATY I PRELEKCJE – „BEZPIECZNE FERIE”

Z okazji zbliżających się ferii zimowych nauczyciele i uczniowie z I liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach zorganizowali szereg szkoleń, warsztatów i pokazów dla uczniów świętochłowickich Szkół Podstawowych. W środę zajęcia były kierowane dla starszych klas,a w czwartek dla klas młodszych.  Reprezentanci klas 4-6 mogli samodzielnie przećwiczyć akcję ratującą życie małego dziecka, młodzieńca itp. Ćwiczyli na fantomach odpowiednią ilość wdechów oraz uciśnięć. Ponadto wzięli udział prelekcjach na temat sprzętu ratownika wodnego i jego obowiązków i pracy, sposobu odpowiedniego zachowywania się podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu oraz będą wiedzieć jakie działania należy podjąć w przypadku trudnych sytuacji np zgubienia się, wtargnięcia na lód, załamania się lodu na stawie , jeziorze, urazy, odmarznięcia. Na koniec uczniowie mogli doświadczyć akcji ratunkowej w asyście psa ratowania.  Mamy nadzieję, że dzieci przekażą zdobytą wiedzę w szkole i w domu, a na co dzień wykażą się odpowiedzialnością i mądrością.

 

Author: Katarzyna Flicińska