Zostań w domu!

Drogie uczennice, uczniowie, rodzice, nauczycielki i nauczyciele,

Jeszcze niedawno, nikt z nas nie wyobrażał sobie, że nie będziemy mogli się spotykać. Ale to nie znaczy, że nie możemy być razem! Każdy z nas jest inny i różnie odnosi się do obecnej sytuacji. Mamy prawo buntować się, oburzać, mieć pretensje.
Ale czy warto?
Nauczmy się akceptacji dla spraw, na które nie mamy wpływu. Akceptacja to nie obojętność i rezygnacja, ale raczej szansa, by dowiedzieć się, co dobrego mogę w tej nowej sytuacji zrobić. Może to być zwolnienie tempa, rozwój osobisty, nadrobienie książkowych i szkolnych zaległości, wykonanie telefonu do osoby, z którą dawno nie rozmawialiśmy, więcej czasu dla bliskich, ukochanego zwierzaka. Róbmy coś, na co normalnie nie mamy czasu. Pomyślmy co zrobić, by sprawić sobie i innym przyjemność, jak pomóc tym, którzy w obecnej chwili mogą potrzebować naszej pomocy.
A jeśli pojawi się chwila zwątpienia, słabości i potrzeba wsparcia, to zapraszamy do kontaktu z nami:
Ewa Konopka – pedagog szkolny (e.konopka@sp1swce.pl)
Paulina Mol – psycholog szkolny (p.mol@sp1swce.pl)

Możliwe również telefoniczne konsultacje po wcześniejszym mailowym uzgodnieniu.

Pozdrawiamy Was!
Do szybkiego zobaczenia!
Ewa Konopka i Paulina Mol

Author: Ewa Konopka