Skarpetkowa akcja

Już w sobotę pierwszy dzień wiosny. 21. marca jest również Światowym Dniem Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Data tego święta jest nieprzypadkowa- osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch.
W ten dzień na znak solidarności z chorymi można założyć kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.
Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele zawsze chętnie braliście udział w różnych akcjach na terenie szkoły. Teraz zróbmy taką akcję na odległość.
21.03 ubierzcie kolorowe, różne skarpetki. Zróbcie ich zdjęcie i wyślijcie na adres: n.szweda@sp1swce.pl Możecie do zdjęcia dodać pozdrowienia dla swoich kolegów i nauczycieli. Z przesłanych zdjęć powstanie galeria.
Pokażmy, że mimo oddalenia jesteśmy razem!

Author: Natalia Szweda