Odkrywać, badać i zmieniać świat czy jest to możliwe ?

Dzieci dużo chętniej angażują się w zajęcia, kiedy te w widoczny sposób rozbudzają ich ciekawość. Odnoszą się do ich zainteresowań, zachęcają do aktywności ruchowych, do zabawy oraz są bogate w różnorodne, wizualne bodźce zewnętrzne takie jak np.: kolorowe prezentacje, ilustracje, obrazy, zapachy, muzyka oraz doświadczenia.

W praktyce oznacza to, że „zainteresowany” mózg to równie zainteresowany uczeń, a co za tym idzie przyjemna, efektywna i niezwykle pożyteczna nauka, bazująca na ciekawości poznawczej, zachęcająca do szukania rozwiązań.

Stąd pojawił się nowy pomysł zajęć zdalnych, przygotowania dla Was drodzy uczniowie opartych na robieniu eksperymentów i ciekawych doświadczeń.

Pamiętajcie, że bardzo ważne jest aby przed przystąpieniem do podanych w planie doświadczeń, były one omówione z rodzicami lub opiekunami w domu i zostały wykonane w ich obecności. Nie robimy tych doświadczeń sami!

Mam nadzieję, że wykonacie je równie sprawnie jak na filach instruktażowych w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze w domu. Wynikami swoich osiągnięć możecie pochwalić się przesyłając jak zawsze zdjęcie lub filmik na e-mail: m.lesznik@sp1swce.pl

…“Pomóż mi zrobić to samodzielnie”, to jedno z wielu zdań, które słyszę i inspiruje mnie każdego dnia, zdanie, które pozwala patrzeć na świat oczami dziecka, nastolatka  w ten sposób staram się bardziej zrozumieć jego potrzeby :).

Jak ułożyć kostkę Rubika 3*3*3 metoda LBL ? spróbuj

18.05.b.r.  PONIEDZIAŁEK  Skype, Messenger godz. 17:00

* cytrynowe kule do kąpieli przepis jak je zrobić

* ptaki na magnes z gliny zobacz

* niezwykłe projekty dla początkujących zobacz

19.05.b.r.WTOREK  Skype, Messenger godz. 17:00

* jak zrobić masę piaskową przepis

* jak zrobić serca na patyku z gliny lub masy solnej wejdż i zobacz

* jak zrobić w domu mydełko zobacz

20.05.b.r.ŚRODA  Skype, Messenger godz. 17:00

* gry z kartonu i papieru  wejdź i zrób

* jak zrobić piasek kinetyczny zobacz

* 5 eksperymentów z wodą jakie to sa ?, zobacz

21.05.b.r.CZWARTEK  Skype, Messenger godz. 17:00

* jak zrobić lampiony ze słoika z letnich kwiatów  wejdź proszę i zobacz

* genialne pomysły artystyczne zobacz

* jak zrobić mydełko lego tutaj znajdziesz przepis

22.05.b.r.PIĄTEK  Skype, Messenger godz. 17:00

* jak zrobić statki z gliny samoutwardzalnej  tutaj znajdziesz sposób

* zabawne eksperymenty zobacz

* eksperymenty dla dzieci,  soda, olej, ocet i krepina zobacz

Wszystkim odkrywcom życzę dobrej wspólnej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń.

Kto wie, może ktoś z Was odkryje całkiem coś nowego ! Czekam na Was każdego dnia o godz 17:OO.

https://www.youtube.com/watch?v=cBU9Y729nQM

Author: Monika Lesznik