Dzień Muzeów – wirtualne zwiedzanie

18 maja to Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji możecie wybrać się na wirtualną wycieczkę po wielu z nich:
Mercedes-Benz Museum – poznajcie najciekawsze samochody ze 125-letniej historii marki:
British Museum przygotowało wyjątkową interaktywną wystawę swoich eksponatów – Museum of the world. Podróżując przez epoki i kontynenty, możemy wybierać spośród 5 kategorii: sztuka, życie, władza, religia, handel (menu po prawej stronie). Każdy eksponat ma szczegółowy opis, plik audio, wysokiej jakości zdjęcie i odnośniki do innych powiązanych obiektów. Najstarszy z nich, kamienny pięściak (narzędzie), ma prawie 2 mln lat! Opisy w języku angielskim.
Muzeum Zamkowe w Pszczynie oferuje wirtualny spacer. Sprawdź, którą godzinę wskazuje zegar w Korytarzu Zachodnim?
Muzeum Powstania Warszawskiego
Kopalnia Soli w Wieliczce
Zamek Krzyżacki w Malborku
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Zamek Królewski na Wawelu – cykl opowieści muzealnych
Muzea w Polsce – strona zawierająca informacje o polskich muzeach. Oprócz interaktywnej mapy znajdziemy tu linki do stron muzeów, zdjęcia i opisy wielu obiektów muzealnych i zabytków. Dzisiaj 100. rocznica urodzin Jana Pawła II, czy uda Wam się odnaleźć na tej stronie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zlokalizowane w autentycznych wnętrzach, w których wychowywał się Karol Wojtyła?

Author: Tomasz Wilczek