PROGRAM DLA NAJMŁODSZYCH – „BAWIMY SIĘ PIŁKĄ RĘCZNĄ”

Szkoła Podstawowa im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach przystąpiła do programu szkolenia dla klas I – III, aktywność ruchowa ukierunkowana na piłkę ręczną pod nazwą „Bawię się w ręczną” organizowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Jako jedna z 18 szkół podstawowych na Śląsku zastała zakwalifikowana do tego projektu, i od 1.10. 2020 r. zaczęto jego realizację. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny na hali sportowej SP 1. Prowadzone przez Andrzeja Gajczewskiego zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci jak i ich rodziców. Dzieci mogły wyrwać się z domu od nauki zdalnej i poznawać tajniki gry w piłkę ręczną. W zajęciach uczestników z zajęć na zajęcia przybywało i liczba limitowana 20 osób doszła do 28. W całym cyklu wzięło udział 21 dziewczynek  7 chłopców. Dzieci od organizatorów otrzymały pamiątkowe koszulki, rozegrały dwa turnieje z okazji Święta Niepodległości i Mikołajkowy. Była to namiastka gry w prawdziwą piłkę ręczną, ale ambicji i zadziorności na parkiecie nie brakowało.

Program dobiega końca, ale jego uczestnicy postanowili kontynuować swoją przygodę z piłką ręczną jako młode adeptki Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skałka – Śląsk” Świętochłowice. Wszystkie te przedsięwzięcia mogły być realizowane dzięki przychylności Dyrekcji SP 1 a w szczególności Pani Dyrektor Doroty Sparwasser. Każde zajęcia były dokumentowane zdjęciami.

dav

dav

Author: Katarzyna Flicińska