Pierwsza klasa sportowa

W roku szkolnym 2021/2022 utworzono w naszej szkole pierwszą klasę sportową.
Klasa 1a liczy 22 osoby, z czego 9 osób trenuje pływanie pod okiem p. Beaty Słaby, a 13 osób trenuje judo z p. Jackiem Bryszem.
Warto dodać, że do klasy uczęszczają tylko 3 dziewczynki, które potrafią w grach i zabawach sportowych przezwyciężyć liczną drużynę chłopców.
Duża liczba zajęć sportowych nie jest dla uczniów męcząca, wręcz przeciwnie – młodzi sportowcy mają w sobie wiele energii 🙂
Oprócz zajęć sportowych, uczniowie aktywnie uczestniczą w lekcjach edukacji wczesnoszkolnej i zdobywają już pierwsze oceny. A już niedługo nasi najmłodsi sportowi podopieczni będą reprezentować szkołę w zawodach.

Jak na każdą klasę sportową przystało – uczniowie, trenerzy i wychowawczyni mają jednakowe koszulki, które zostały uczniom wręczone w trakcie pasowania.

Młodym sportowcom życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów!

Author: Magda Jurczyńska