Ukulturalnij się w CKŚ

Wraz z Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach zapraszamy Państwa z całymi rodzinami do otwarcia się na KULTURĘ!
Poniżej w skrócie oferty na najbliższy czas.
Zapraszamy!

„JAŚ I MAŁGOSIA”

Takiego Jasia i Małgosi świat jeszcze nie widział. Bajka w iście ROCKOWYM stylu.

Chcieliśmy tu napisać coś o braciach Grimm i o ich bajce Hansel und Gretel. Ale że tam nie ma Baba Jagi na Hulajnodze, Jasia grającego na gitarze elektrycznej, czy Maszyny Czasu – to nie napiszemy.

Był sobie Teatr, w którym tajemnicza postać chciała popsuć spektakl. Jaś i Małgosia tworzą swój własny wizerunek, nie chcą być już
Jasiem i Małgosią sprzed lat i postanawiają nadać sobie i historii nowy charakter.

Zastanawiają się nad brzmieniem – czy będzie to historia w stylu RAP? (Tu dość nieudana próba) a może w stylu DISCO (tu także coś
nie pasuje) – na samym końcu decydują się na ROCK!!! Nagle – psują się dźwięki, ktoś nadjeżdża na tajemniczym pojeździe…
Czyżby to była Baba Jaga?

Baba Jaga na Hulajnodze? Czy ktoś widział coś podobnego? Baba Jaga śpiewa – i to jaki wokal!!! No i skąd u niej Rock`n`Roll

Zapraszamy na wspólną zabawę tworzenia spektaklu!
Bilety do nabycia przed spektaklem w cenie 5 zł

XXIII PRZEGLĄD SZTUKI NIEPROFESJONALNEJ

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem w tym roku przegląd odbędzie się w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach ul.
Krauzego 1, a nie jak to było w poprzednich latach pod Wieżami KWK Polska

Celem przeglądu jest promowanie twórczości amatorskiej poprzez zorganizowanie wystawy pokonkursowej. Wymiana doświadczeń
artystycznych. W przeglądzie mogą brać udział twórcy amatorzy zajmujący się sztukami plastycznymi. Na przegląd należy nadesłać nie więcej niż 2 prace w każdej z kategorii (malarstwo, grafika, rzeźba).
Praca nie może brać udziału w innych konkursach oraz nie może być starsza niż 3 lata.
Do prac wymagających nietypowego eksponowania należy dołączyć szkic informacyjny.
Prace muszą być gotowe do zawieszenia i wyeksponowania. Praca powinna być starannie i czytelnie opisana na odwrocie.
Niespełnienie warunków 1, 2, 3, 4, 5, 6 powoduje odrzucenie pracy.

Otwarcie wystawy odbędzie się 25.11.2021 r. Godz. 18:00 w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach przy ulicy Krauzego 1.
– wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie.

Termin nadsyłania prac 15.11.2021 – 19.11.2021 r. – w dowolnych godzinach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym w godzinach od 8:00
do 15:00 Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach ul. Krauzego 1. Po zakończeniu wystawy prace należy odebrać do 2 tygodni.

„STRASZNA BALANGA W CKŚ-U”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na ” Straszną balangę w CKŚ-u”. 30 października od godziny 19:00 do samej północy
zapraszamy do nas! Motywem przewodnim imprezy będą dynie, kociołki, pająki, straszaki, duszki i wiedźmy. Świetna zabawa w rytmie disco,
konkurs na najlepsze przebranie i inne konkursy z nagrodami urozmaicą Wam ten „straszny” wieczór. W ” strasznym menu” kawa/herbata,
ciasto, zimna płyta, coś na ciepło ( ze względów sanitarnych posiłki będą podawane bezpośrednio każdemu z uczestników)
Przy każdym ze stołów zmieści się aż 20 osób oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Rezerwacje w sekretariacie CKŚ jak i
pod numerem telefonu 515 182 275 ; 32 345 21 60 ( rezerwacje są ważne do 3 dni roboczych ). Zapraszamy serdecznie!

„ROKOTUS”

„Dawka prawdziwego, szczerego rocka, szczodrze zakrapiana poetyckimi tekstami. Znajdź energię i kopa, które zafundują Ci niezawodnie dwie
gitary, bas i perkusja oraz odkrywaj siebie w niebanalnych tekstach. Rokotus zaszczepi w Tobie miłość do Rocka!”

III KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w Świętochłowicach. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkól i
placówek oświatowych z wyjątkiem szkól plastycznych. Będą również brane pod uwagę zgłoszenia indywidualne.
Technika wykonania pracy jest dowolna – malarstwo, pastel i inne techniki barwne ( z wyjątkiem technik wykorzystujących materiały
sypkie i nietrwałe np. kasza, ryż, plastelina, bibuła, itp.)

➢ W przeglądzie mogą brać udział uczniowie w wieku do lat 19 w
trzech kategoriach wiekowych:
kategoria – 7 – 12 lat
kategoria – 12 – 15 lat
kategoria – 16 – 19 lat

➢ Na przegląd należy nadesłać 1 pracę.
➢ Praca nie może wcześniej brać udziału w innych konkursach.
➢ PRACE MUSZĄ BYĆ GOTOWE DO ZAWIESZENIA I WYEKSPONOWANIA (antyrama pleksi, rama, podobrazie itp.)
➢ Minimalny format prac to A3 ( 297 x 420 mm )
➢ Niespełnienie wcześniejszych warunków powoduje odrzucenie pracy. Obowiązkiem organizatorów jest utajenie prac podczas obrad jury.
➢ PRACA POWINNA BYĆ STARANNIE I CZYTELNIE OPISANA NA ODWROCIE (imię, nazwisko, wiek)
Termin nadsyłania prac 11.10.2021 – 15.10.2021 r.

Powiadomienie o wynikach obrad Jury ukarzą się na stronie Centrum Kultury Śląskiej do 22.10.2021 r.
Otwarcie wystawy wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 29.10.2021 r. Godz. 17:00

Już 20 października, o godzinie 18:00 na scenie CKŚ historia jakiej