8 listopada będziemy obchodzić Szkolny Dzień Niepodległości

W najbliższy piątek – 8 listopada w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Niepodległości. W tym dniu przychodzimy ubrani w barwy narodowe naszego kraju lub przebrani za postacie z czasów walk Polaków o niepodległość. 101 lat temu wszyscy Polacy cieszyli się z wywalczonej niepodległości, chciejmy więc dzielić się radością naszych przodków. Można się przebrać np. za żołnierza, dyplomatę, powstańca śląskiego, harcerza lub może to być dowolny strój regionalny. Od rana w naszej szkole będą porozwieszane pojęcia, nazwiska i daty związane z walką Polaków o niepodległość. Chętne osoby prosimy o zabranie ze stolika w holu głównym szkoły kartki i zapisanie na niej wszystkich odszukanych wyrazów, nazwisk lub dat. Będzie ich 20! Najpóźniej 12.11.19 należy wrzucić kartki wraz z wyjaśnieniem haseł do specjalnej skrzynki na portierni. Spośród prawidłowo wypełnionych kartek wylosujemy zwycięzcę! Nagrody czekają również na trzy osoby, które 8 listopada w najbardziej oryginalny sposób się przebiorą. Na 4 godzinie lekcyjnej wszystkie klasy schodzą do dużej sali gimnastycznej by wspólnie odśpiewać hymn oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Author: Magdalena Warzecha