W hołdzie poległym powstańcom.

Dnia 7.11.2019 r. grupa dzieci świetlicowych udała się na spacer do pobliskiego parku, którego celem było poznanie historii walk powstańczych na terenie Świętochłowic. W czasie wyjścia uczniowie oddali hołd poległym 100 lat temu powstańcom. Przy okazji poznały miejsca związane z historią i rozwojem miasta (bunkier, budynek starej dyrekcji kopalni, dawna zabudowa- familoki).
Zajęcia były częścią realizowanego od września 2019 w świetlicy programu innowacji pedagogicznej pod tytułem: „Świętochłowice kiedyś a dziś”. Program zajęć zakłada przybliżenie uczniom klas 1-3 znajomości regionu w aspekcie wartości
i różnorodności środowiska naturalnego, kulturowego i społecznego. Zajęcia te poszerzają treści programowe z przedmiotów: język polski, historia, przyroda, muzyka i plastyka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w czwartki w godz. 9:00 – 10:30. Uczniowie będą uczestniczyć ponadto w zorganizowanych wyjściach, wycieczkach po regionie oraz konkursach tematycznych.
Więcej aktualności na stronie świetlicy szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!
Wioleta Borys, Bożena Roter, Natalia Szweda

Author: Wioleta Borys