Szkolny Dzień Niepodległości

W ubiegły piątek – 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
O godz. 11.11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy. Tego dnia spora grupa uczniów przeniosła się w czasie ubierając mundur powstańca śląskiego, harcerki, sanitariuszki lub Józefa Piłsudskiego czy Józefa Hallera. Wszystkim dziękujemy za ciekawe pomysły, a szczególnie Rodzicom. Najciekawsze przebrania nagrodziliśmy grami historycznymi wydanymi przez Instytut Pamięci Narodowej. Przypominamy, że nadal trwa konkurs historyczny – na korytarzach szkolnych odszukujemy 17 pojęć, nazwisk i wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość, krótko je wyjaśniamy i podpisane wrzucamy do skrzynki na portierni. Spośród prawidłowych wyjaśnień rozlosujemy również trzy nagrody!

Author: Magdalena Warzecha