Rubinowe gody

Wczoraj byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia dla całej społeczności szkolnej.
40. urodziny, rubinowe gody naszej szkoły, należało przeżyć hucznie i z rozmachem, dlatego w organizację święta zaangażowali się wszyscy – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Absolwenci.

Na uroczystej gali gościliśmy ważnych i bliskich sercu Jedynki – obecnych i byłych Dyrektorów, Dyrektorów świętochłowickich szkół, przedstawicieli władz miasta oraz instytucji oświatowych i kulturalnych.

Galę uświetniły występy utalentowanych uczniów naszej szkoły, zespołu Piaśniki oraz Zgranych Fest.
Mogliśmy także obejrzeć spektakl autorstwa Pani Barbary Richter, przedstawicielki Rady Rodziców, absolwentki SP1, który z humorem opowiadał historię Jubilatki – Szkoły. Dopełnieniem całości był wernisaż dzieł sztuki znanych i docenianych na arenie międzynarodowej artystów – Absolwentów.

Doskonała zabawa, wspaniała atmosfera i wykwintny poczęstunek, przygotowany przez kuchnię szkolną, towarzyszyły nam do późnych godzin wieczornych.

…Ach, cóż to było za wydarzenie! Ale to jeszcze nie koniec. Świętujemy przez cały rok!

Przed nami Bal Absolwenta, festiwal bombek „Bombkowe 40-lecie”, projekt „Cztery dekady mody na 40-lecie”, „40/40” – czyli bieg na dystansie 40 km i sztafeta pływacka na 40 mil, liczne konkursy i festiwale związane ze świętem szkoły.

Gratulujemy Jedynce tak pięknego jubileuszu.

 

Author: Ilona Kulig