Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra

W dniu 3 grudnia 2019r. klasy II a i II b udały się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie poznali historię górniczego regionu. Odbyli wędrówkę podziemnymi korytarzami, 40 m pod powierzchnią ziemi, gdzie zobaczyli wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne wyrobiska komorowe. Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, charakteryzujące się dużą wilgotnością i niską temperaturą powietrza, pozwoliły uczniom poczuć klimat dawnej, górniczej pracy. Dodatkowo atmosferę ożywiły efekty dźwiękowe w postaci odgłosów ciężkiej pracy gwarków, jadących wózków. Dopełnieniem wrażeń było przepłynięcie w łodziach między przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija. Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

Author: Urszula Zower