Konkurs „Majowe świętowanie”

Muzeum Powstań Śląskich zaprasza wszystkich chętnych do udziału w drugim konkursie „Majowe Świętowanie”. Tym razem zadanie polega na stworzeniu chmury wyrazowej dedykowanej wydarzeniom związanym z Dniem Flagi, Świętem Konstytucji 3 Maja i 99.rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Zasady udziału w konkursie:
1. Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych. Chmura może być wykonana indywidualnie lub rodzinnie.
2. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców i włączenie ich w obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz upamiętnienie 99. rocznicy III Powstania Śląskiego, poprzez wykonanie chmury wyrazowej.
3. Wykonaną chmurę, w terminie do 1 maja 2020 r. należy wraz z informacją o autorze lub autorach /imię i nazwisko/ pracy, wysłać mailem na adres: promocja@mpsl.pl lub umieścić jako post w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1561149174060836/ .
4. Wyboru 10 najciekawszych prac dokona powołana przez organizatora komisja konkursowa i ogłosi wyniki
2 maja 2020 r. na stronie i profilu fb muzeum.
5. Komisja konkursowa oceniać będzie pomysłowość w doborze słów kolorów i kształtów przy wykonaniu chmury.
6. Wybrane prace zostaną nagrodzone. Odbiór nagród odbędzie się w podanym wcześniej terminie po ponownym otwarciu muzeum dla zwiedzających.

Author: Magdalena Warzecha