Wręczenie nagród w konkursie multimedialno-historycznym „Przypomnij sobie…”

W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu multimedialno-historycznego „Przypomnij sobie…”. Jego celem było zachęcenie uczniów do zgłębienia wiedzy na temat ważnych majowych wydarzeń tj.  230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznica wybuchu III powstania śląskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Dwa pierwsze miejsca ex aequo zdobyły filmy autorstwa Alicji Gawrońskiej, Karoliny Przybyły i Kamili Krawczyk oraz Bartosz Cierpki, Szymona Dudzika, Michała Ząbka, Mariusza Głombika i Konrad Książka.  Drugie równorzędne miejsca otrzymały Dagmara Dobrychłop oraz Oliwia Wicik. Trzecie miejsce zostało przyznane Franciszkowi Skowronkowi i Kacprowi Ćwiękowi. Jury przyznało także wyróżnienia Zofii Bombie, Biance Smaluch, Emilii Zielosko, a także Biance Seledze oraz Marcie Maślance. Laureaci otrzymali dyplomy oraz bony upominkowe do salonu „Empik” ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody przekazane na ten cel przez „Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do obejrzenia prac konkursowych.

https://sp1swce.pl/szkola/index.php/2021/05/01/230-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja-oraz-100-rocznica-wybuchu-iii-powstania-slaskiego-oczami-uczniow-szkoly-podstawowej-nr-1-im-milosnikow-ziemi-slaskiej-w-swietochlowicach/

Author: Maria Wylężek