Pedagog/psycholog

Godziny pracy pedagoga/psychologa

Czy klaps to przemoc?

Jak rozmawiać z rodzicami w czasie kwarantanny i nie tylko?

Jak przygotować się do egzaminu?

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?

Radzenie sobie ze stresem podczas pandemii koronawirusa

Polecamy

Bezpłatne wsparcie psychologiczne online w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego dla personelu medycznego, chorych i ich rodzin, dla osób objętych kwarantanną oraz dla wszystkich przeżywających kryzys psychiczny oferuje Centrum Psychiatrii w Katowicach im. dr. Krzysztofa Czumy.
Grupa wolontariuszy: psychiatrzy, psychologowie i terapeuci wyszli w inicjatywą stworzenia grupy wsparcia dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej w tym trudnym okresie.

Zdalną pomocy można uzyskać od poniedziałku do soboty poprzez połączenia telefoniczne (numery i harmonogram poniżej), Skype’a pod hasłem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu oraz pocztą elektroniczną pod adresem: wsparcie@centrumpsychiatrii.eu

Harmonogram dyżurów:

• Poniedziałek godz. 11.00-13.00 p. Zuzanna S. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 504 566 135;

• Wtorek godz. 9.00-11.00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 85 19 oraz godz. 16.00-18.00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32.603 84 24;

• Środa godz. 9.00-11.00 p. Małgorzata B. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 603 8519 oraz godz. 14.00-17.00 p. Katarzyna K. (psycholog, psychoterapeuta) tel. 32 604 84 24;

• Czwartek godz. 11.00-14.00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) oraz godz. 16.00-18.00 p. dr Ewa R. (psychiatra, internista, psychoterapeuta) tel. 32.603 84 24;

• Piątek godz. 11.00-14.00 p. Ewa J. (psycholog kliniczny) tel. 32 603 84 24;

• Sobota godz. 13.00-16.00 p. Agnieszka M. (psycholog, psychoterapeuta) tel. kom. 509540582

Pomocy w tej formie planujemy udzielać do czasu odwołania zabezpieczeń epidemicznych (zamknięte placówki oświatowe, granice, zakłady pracy itp.).

Nasi specjaliści wspólnie z Wyższą Szkołą Humanitas już działają pod hasłem CZŁOWIEK. To się liczy, udzielając wsparcia pracownikom ochrony zdrowia kontakt: racownia.psychologiczna@humanitas.edu.pl

Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże osobom, które przeżywają silny lęk, ataki paniki, obniżenie nastroju lub kryzys emocjonalny związane z koronawirusem.

Czy potrafię się wczuć w sytuację drugiej osoby?

Drogie uczennice, uczniowie, rodzice, nauczycielki i nauczyciele,

Epidemia zamknęła nas w domach, ograniczyła naszą zwyczajną aktywność, zmusiła do przeorganizowania życia. Ale są też korzyści płynące z tego, że jesteśmy w domu – mamy czas dla siebie i bliskich. Możemy dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, możemy nad czymś popracować.
Nasza dzisiejsza propozycja dla Was, uczniów i rodziców, to test pozwalający dowiedzieć się, czy posiadamy umiejętność wczucia się w sytuację bliskiej osoby.
Warto zastanowić się i dowiedzieć jaka jest nasza zdolność empatii, czy potrafimy wczuć się w sytuację bliskiej osoby, czy jesteśmy nawet przy trudnych rozmowach i różnicach zdań w stanie zrozumieć punkt widzenia rozmówcy i podążać za jego uczuciami?

Pozdrawiamy Was!
Ewa Konopka i Paulina Mol